Manyetik Folyo Blog

Manyetik Folyoya Baskı Yapılır Mı?

Manyetik Folyoya Baskı Yapmak Mümkün Mü?

Manyetik folyo; büyük bir özen ile ürettiğimiz ve pazarda birçok kişiye yardımcı olacak son derece işlevsel bir üründür. Geleceksel folyolardan birçok anlamda ayrılmayı başarmıştır. Kullanıcısına sadece zaman değil aynı zamanda nakitte kazandırır demek mümkün.

Manyetix adını verdiğimiz tutkalsız kağıt; kolay uygulansın istedik. Bunun yanı sıra uzun ömürlü olsun, verilen paraya değsin ve profesyonellik gerektirmesin istedik. İnovatif bir ürün olmasının yanı sıra ulaşılabilir bir ürün olmasını da ön planda tuttuk. Geleneksel folyo ile birçok alanda yarışan manyetik folyo; tasarımsal anlamda da oldukça tatmin edici. Aklınızda tutkalsız kağıt alsam, standart bir folyo kadar verimli kullanabilir miyim sorusu varsa bunun cevabı kesinlikle; evet! Üstelik sistemimiz sizin için kendi tasarımınızı yapma imkanı dahi sağlıyor. İncelmek isterseniz buradan hızlıca ulaşabilirsiniz.

Manyetik Folyo Türleri Nelerdir?

Tutkalsız kağıt, manyetik kağıt, kendi kendine tutunan kağıt, maneytik kağıt; bunların hepsi manyetik folyonun diğer isimleridir. Bu tabirleri duyduğunuz zaman aklınız karışmasın. Manyetik folyo;

  • Şeffaf zemin,
  • Renli zemin olmak üzere iki türden oluşmaktadır.

Renkli zemin; tek renk olabileceği gibi baskı ile farklı desenlere de sahip olabilir.

Tutkalsız folyo; birçok alanda verimli kullanılması için üretilmiştir. Bu nedenle farklı türleri vardır ve verimi değişmemektedir. Tutkalsız folyo nasıl uygulanır kısaca bahsetmemiz gerekirse;

  • Gönderdiğimizde rulo halinde olan tasarımı öncelikle asacağınız alana yerleştirim,
  • Ruloyu aşağı doğru yavaşça açın; tüm yapmanız gereken bu.

Bu işlem sırasında alanın kuru olması ve düz bir zemin olması yeterlidir. Saniyeler içinde uygulama yapmanız ve ardından hızlı bir şekilde çıkarmanız mümkündür. Uygulamanın nasıl olacağına dair daha detaylı bir bilgiye ihtiyacınız olduğunu düşünüyorsanız; buradan uygulama vidosunu izlemeniz mümkün.

Genel olarak manyetik kağıt söz konusu olduğu zaman kişiler bir yapıştırıcı madde kullanılmadan nasıl yüzeye tutunduğunu merak ediyorlar. Folyonun zemine bu kadar kolay bir şekilde yapışmasının nedeni; oluşturduğu manyetik alan ile yüzeye tutunuyor olması. Bu sayede çok büyük bir tasarım dahi duvara hızlı bir şekilde uygulanabiliyor ve asla zemine zarar vermiyor.

Ayrıca manyetik folyo; cam, mdf, tahta, duvar, mermer gibi bütün yüzeylere rahatlıkla uygulanabiliyor. Ürünün ne güzel yanlarından biri ise defalarca kullanılabiliyor olması. Ürünü 1 yıl boyunca istediğiniz zaman çıkarmanız ve istediğiniz zaman yeniden uygulamanız mümkün.

Manyetik Folyoya Baskı Yapmak Mümkün Mü?

Manyetik Folyoya Baskı Yapmak Mümkün Mü?

Manyetik Folyo Özel Tasarım Yapmak İçin Uygun Mudur?

Tutkalsız folyo; farklı tasarım imkanları sunan bir yapıdadır. Geleneksel folyo ile bu konuda ciddi bir şekilde ayrılır. Çok daha işlevsel ve kullanışlı tasarımlar yapmak mümkündür.

Örneğin; standart bir folyo üzerine şeffaf baskı yapıldığı zaman bu baskının arka tarafı genelde gri bir şekilde soluk görünmektedir. Oysa manyetik folyo üzerine yapılacak olan baskı arkadan da görünecek şekilde temiz bir baskı olacaktır.

Manyetik folyo üzerine bir tasarım yaparken uygulanacağı yüzeye göre arka tarafını da değerlendirmek isteyebilirsiniz. Sadece kampanya ya da vitrin süsü olarak düşünmenize gerek yok. Her gün kullandığınız, işletmenizin kapısında asılı olan açık/kapalı yazan o kağıdı düşünün. Bu zaman içinde kullandığınız için deforme olacaktır. Üstelik iki tarafına ayrı baskı yapmak hemen deforme olacak bir ürün için maliyet anlamına gelecektir. Ancak manyetik folyo bu ürüne istediğiniz gibi arkalı ve önlü olarak farklı tasarımlardan baskı yapmanıza imkan sağlar. Cam yüzeye tasarımı kolay bir şekilde uygulayabilir ve ardından uzun bir süre tasarımında hiçbir eskime olmadan kullanabilirsiniz.

Geleneksel folyo sadece yapıştırılan şeylerin yani sabit kalacak şeylerin tasarımının yapılmasına imkan sağlarken; bir poster, bir uyarı ya da kısa sürekli durum bildiren herhangi bir yazı dahi Tutkalsız folyo ile tasarlanabilir. Tasarımı istediğiniz gibi seçmeniz mümkün. Dilerseniz bir tasarımcı ile çalışın ve bize bu tasarımı iletin sizin için dilediğiniz özelliklerde basalım.

Manyetix; kullanıcı ve doğa dostu bir üründür. Kullanmak, uygulamak ve temizlemek oldukça basit bir matematiğe sahiptir. Ürünü sadece yün bir bezle silerek kullanabilirsiniz. Artık evinizde ve işinizde dekorasyon ögelerini yapışan ve sonrasında yeriden çıkarmakta kullanacağınız ürünlerden seçmek zorunda değilsiniz.

Manyetix; tasarım ayrıcalığı ile fuarlar ve konser alanlarında da oldukça başarılı bir iş çıkarmanızı sağlayacaktır. Uygulamasının kolay ve bir ekip gerektirmeyen yapısı ise maliyetinizi ciddi anlamda düşürecektir.

Diğer Blog Yazıları