Manyetik Folyo Blog

Manyetik Folyonun Tutuş Gücü Nedir?

Geleneksel folyo ile manyetik folyo arasındaki en önemli farklardan biri; tutuş gücüdür. Zaman içinde geleneksel folyo hangi yapıştırıcı ile uygularsanız uygulayın ya bulunduğu alandan çıkacak ya da bulunduğu alana çok güçlü bir yapıştırıcı ile yapıştığı için çıkarırken zemine zarar verecektir. Geleneksel folyonun kullanıcı için en büyük dezavantajlarından birisi yeteri kadar güçlü tutunmaması ya da gereğinden fazla güçlü ve zemine zarar verecek şekilde tutunmasıdır.

Manyetik folyo uygulama açısından oldukça kolay bir süreç sağladığı gibi sökme işleminde de işinizi kolaylaştıracak bir yapıda üretilmiştir. Manyetix; hem maddi anlamda hem de uygulama anlamında kullanıcı dostu bir ürün olacak şekilde tasarlanmıştır. Bu nedenle geleneksel folyoların aksine zemine zarar vermez ya da kolay bir şekilde uygulandığı alandan çıkmaz.

Manyetik Folyo Hangi Zeminlere Uygulanır?

Manyetik folyo; düz bir zemin olması halinde her zemine uygulanabilecek bir şekilde tasarlanmıştır.

  • Cam,
  • Tahta,
  • MDF,
  • Duvar,
  • Demir,
  • Mermer gibi alanlarda kolay bir şekilde uygulama yapmanız mümkündür.

Bu alanların uygulama yapılmadan önce temizlenmesi önemlidir. Kirli alanlarda verimli bir şekilde manyetik folyoyu kullanmak mümkün değildir. Aynı durum geleneksel folyo için de geçerli olduğu için bu işlem sadece manyetik folyo kullanmanın bir sonucu olarak düşünülmememlidir. Alan ne kadar temiz olursa uygulamak ve uygulamanın başarısı da o kadar artacaktır.

 

Manyetik Folyonun Tutuş Gücü Nedir?

Manyetik Folyonun Tutuş Gücü Nedir?

Manyetik Folyonun Tutuş Gücü Nedir?

Geleneksel folyolarda en fazla karşılaşılan sorun; yapıştırılan yerden bir süre sona herhangi bir dış etkene maruz kalmasa dahi sökülüyor olmasıdır. Bunu en sık evinize aldığınız posterlerde görebilirsiniz. Ürünü cama yapıştırırsınız ve bir süre sonra kenarlardan havaya kalkmaya başladığını görürsünüz. Keza aynı durum kapı, duvar ya da farklı bir alan için de geçerlidir.

Oysa ki manyetik folyo size bu tarz sorunlar yaşatmaz. Peki; manyetik folyo için tutuş gücünden bahsedecek olursak anlatacaklarımız ne olurdu?

Öncelikle;

  • Maneytik folyo son derece kolay bir uygulama sağlar çünkü yapısı gereği tutunma gücü her alanında aynıdır. Ancak geleneksel folyo uygularken yapıştırıcıyı sürdüğünüz alandaki yoğunluğa göre bile yapışma gücü değişmektedir.
  • Geleneksel folyo üzerindeki teknik yapışmadır. Tutunma denen işlemden bahsetmemiz mümkün değişildir. Tutkalsız folyo ise zemine formülü sayesinde tutunur. Bunun anlamı; zeminin kendine çektiği bir yapıda olduğudur. Dışarıdan baskı uygulamanız zemine daha iyi tutunmasına yardımcı olur ancak zemine daha iyi yapışması anlamına gelmez. Bu sayede sökerken çok kolay bir şekilde zemine zarar vermeden sökme şansınız olur. Geleneksel folyo ise zemine yapıştıktan sonra zeminden büyük bir parça alabilir ya da yapıştırıcının izlerini zeminde bırakabilir.
  • Manyetik folyo çok büyük parçalar halinde üretilebilmektedir. Buna rağmen kolay bir şekilde saniyeler içinde zemine uygulanabilmekte ve saatler sonunda dahi uyguladığınız gibi zeminde kalabilmektedir. Geleneksel folyo ise bunun tam tersine parça büyüdükçe tutunma gücünü kaybetmektir. Bu nedenle ciddi anlamda bir uğraş gerektirir ve uygulamak için daha fazla yapıştırıcıya ihtiyacınız olacaktır.
  • Manyetik kağıt; uygulandığı alan ile uyum içine çalışır zemine tam anlamıyla tutunur ve ardından kullanan kişi folyoyu çıkarmak istediği zamanda da zorluk çıkarmaz. Ancak tekrar kullanılmak istenmesi durumunda da aynı tutunma gücünü sergiler. Temiz bir şekilde kullandığınız folyo aynı güç ile 1 sene boyunca kullanılabilmektedir. Standart folyo ise en güçlü şartları sağlamanız halinde maksimum 2 ay içerisinde kendi kendine deforme olacak, yapışkanları atacak ve tekrar kullanılamaz hale gelecektir.

Manyetik folyo özellikle maddi anlamda kişilere destek vermek amacıyla üretilmiş bir üründür. Bunun yanı sıra uygulama ve sökme işleminde sağladığı kolaylık sayesinde herkesin çok daha rahat bir şekilde istediği tasarımı elde etmesine ve istediği yerde kullanmasına yardımcı olmuştur. Birçok boyutta üretilebilir ve özel tasarım yapmaya uygundur. Bu nedenle dilediğiniz zaman birçok projede tutunma gücünden şüphe etmeden kullanabilirsiniz.

 

Çocuğunuzun doğum günündeki kutlama yazısını, okulunuzdaki dünya haritasını, evinizdeki planlayıcıyı rahatlıkla manyetik folyo ile tasarlayabilir ve gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz. Dekoratif ve reklam amaçlı kullanıma imkan sağlayan bir ürün olduğu için hayat içerisinde birçok alanda aktif bir şekilde kullanılması mümkündür. Uygulama ile ilgili detayları; buradan izleyebilirsiniz. Bu sayede uygulamanın ne kadar basit olduğunu ve tutuş gücünü gözlemleme şansınız olacaktır.

 

 

Diğer Blog Yazıları