Manyetik Folyo Blog

Manyetik Folyonun Kullanılabileceği 4 Yüzey

manyetik-folyonun-kullanılabileceğ- 5-yüzey-manyetikfolyo.com

Evlerinizde, ofislerinizde, vitrinlerinizde standart folyolar kullanarak ya da yapıştırıcılar ile uyguladığınız her ürün sonrasında size pişmanlık yaratıyor değil mi? Oysa yaşam alanlarınızda olan, işiniz için özenle seçtiğiniz standart folyo ya da reklam ürünlerinin size bu denli zarar vermiyor olması gerekmez mi? Bir kere kullanıp çıkardığınızda deforme olan, boşa para verdiğiniz bu materyaller yerine manyetik folyo ile tanışmaya ne dersiniz? Daha önceki yazılarımızda manyetik folyo kullanmanın avantajları ile ilgili konuştuk.

Eğer hala tutkalsız folyo ile buluşma imkanınız olmadıysa; tutkal olmadan zemin üzerine uygulanabilen, birçok zemine uygulama imkanı sağlayan ve tekrar tekrar kullanabildiğiniz bir materyal olduğunu söyleyebiliriz. Poster, reklam panoları, vitrin düzenlemeleri, ev dekorasyonu, etkinlik gibi birçok alanda kullanılabilir ve kolay bir şekilde uygulamak da mümkündür.

Manyetik Folyo Kullanılabileceğiniz 4 Yüzey

Manyetik folyo; standart folyolardan, tekrar tekrar kullanılabilir olması ve bunun yanı sıra yapıştırılmıyor olması ile ayrılır. Tutkalsız folyo çok daha sağlam ve birçok yüzeye uygulama imkanı sunan bir yapıdadır. Standart folyolar ile uygulama yapmak son derece zor iken tutkalsız folyo için uygulama oldukça basittir. Manyetik kağıt; nasıl uygulanır merak ediyorsanız; videoyu buradan izleyebilirsiniz.

Manyetik folyolar birçok yüzeyde kullanılsa da günlük yaşamda en fazla uygulama yapabileceğimi yüzeyler için inceleme yapacağız.

 • Duvarlar
  Tutkalsız folyo formülü gereği bir yapışkan gerektirmeksizin yüzeye bağlanabilmektedir. Yüzeyin temiz olması ve yüzey ıslakken yapıştırılmaması tutkalsız folyonun duvar üzerine tutunmasında önem arz etmektedir. Duvarlar; tutkalsız kağıt folyonun en rahat kullanıldığı yerlerden birisidir. Posterler, dekorasyon ürünleri, farklı tasarımlar, yazı tahtaları duvarlar için tutkalsız folyo formunda üretilebilmektedir. İsterseniz kendi tasarımlarınızı da Manyetix sisteminde oluşturmanız mümkündür. Büyük parçalar dahi duvara rahat bir şekilde tutunabilmektedir. İstediğiniz zaman bu tasarımların yerini değiştirmeniz ya da saklamak için kaldırmanız mümkündür.
 • Camlar
  Cam yüzeyler düz olduğu için genel olarak kişiler tutkalsız folyonun bu alanlarda tutunamayacağını düşünebilir. Cam yüzeyinde de manyetik folyo; duvar yüzeyinde olduğu gibi tutunmakta ve tutunması ile ilgili bir sorun olmamaktadır. Cam alanlara uygulanacak olan folyolar tersten uygulanabilmekte ve aynı zamanda iki taraflı tasarım imkanı sağladığı için arka taraftan da görünebilmektedir. Cam yüzeylerde de büyük parçalar rahatlıkla kullanılabilmektedir. Uygulanacak yüzeyin temiz olması önemlidir.
 • MDF Yüzeyler
  MDF duvar ile benzer yüzeye sahiptir. Bu nedenle alan temiz olduğu sürece burada da tutkalsız folyo uygulamaları mümkündür. MDF olan yüzeylerde de büyük tasarımların kullanılmasına imkan vardır. 

 • Metal Yüzeyler
  Metal yüzeyler; kişilerde tutkalsız folyonun çok daha iyi tutunacağına dair bir izlenim oluştursa da diğer alanlarda da tutkalsız folyo metal alanlardaki kadar sağlam tutunma sağlayabilmektedir. Metal yüzeyler ile diğer yüzeyler arasında bir fark yoktur. Bütün uygulama esasları metal yüzeyler için de geçerlidir.
manyetik-folyonun-kullanılabileceğ- 4-yüzey-manyetikfolyo.com

Manyetik Folyonun Kullanılabileceği 4 Yüzey

Manyetik Folyoyu Hangi  Yüzeylerde Kullanabilirsiniz?

Tutkalsız folyo için 4 farklı kullanım alanından bahsettik ancak sadece bu yüzeylerde değil farklı yüzeylerde de tutkalsız folyo kullanımı mümkündür.

manyetik-folyonun-kullanılabileceğ-4-yüzey-manyetikfolyo.com

Manyetik Folyonun Kullanılabileceği Yüzey

Tutkalsız folyo kullanılabilen yüzeyler, yukarıdakilere ek olarak;

 • Mermer
 • Alçıpan
 • Plastik
 • Tahta olarak sıralanabilir.

Manyetik Folyo Kullanmanın Avantajları Nelerdir?

Manyetik folyo; maddi açıdan ve zaman açısından avantaj sunan bir üründür. Standart bir folyo uygulamak kişiler için uzun bir zaman dilimine maal olup, çoğu zaman uzman bir ekip ile çalışma gerektirmektedir. Manyetix ise hem kendi tasarımınızı yapma imkanı sunar, hem de bu tasarımları uzun süre kullanma imkanına sahip olursunuz. Standart folyolar sökülürken; kullanıldığı zemine ve bunun yanı sıra tasarıma da zarar verir. Zarar vermeden standart folyoları sökmek mümkün değildir. Bu durum maddi olarak da çöpe atılan para olarak ele alınabilir. Evinizin duvarına güzel bir resimi standart folyo ile uyguladığınız zaman söktüğünüzde; artık hem duvarda masraf vardır ve de tasarım artık kullanılamayacağı için paranız boşa gitmiş demektir.

Oysaki manyetik folyo ile yapılan uygulamalarda bu sorun ortadan kalkar. Ekstra masraflar, uygulayacak ekip ve tasarım ücreti boşa gitmemiş olduğu için üründen üst düzey verim elde etmiş olursunuz. Yerini rahat bir şekilde değiştirsiniz. Folyonun yerine uygun bir dizayn yerine, dizayna uygun olarak folyonun yerini belirleme imkanınız olur. Sıkıldığınız zaman kaldırabilir ve bir süre sonra yeniden kullanabilirsiniz.

Diğer Blog Yazıları