Manyetik Folyo Blog

Manyetik Folyo Tutkalla Mı Yapışır?

Manyetik Folyo Tutkalla Mı Yapışır?

Son dönemde geleneksel folyolar ihtiyaçları zamanın gerekliliklerini karşılayamaz bir hale geldiler. Manyetik folyo; sistem içerisindeki bu sorunu görüp, hem zamandan hem de maliyetten kazanç sağlayacak bir yapıda üretildi. 2021 yılı ile birlikte geldiğimiz noktada artık hız bizim için her şey demek. Geleneksel folyo ise anlık kararlara uyum sağlayamayan ve kişilere konfor alanı sunmayan bir yapıda.

Tutkalsız folyo yapısı sayesinde; yanlış olmadan, etraf batmadan, hızlı bir şekilde uygulama yapmanız mümkün. Hatta dilerseniz “Kendin Tasarla” kısmından yararlanarak; poster, planner, reklam panosu ve daha pek çok fikri hayata hayata geçirmeniz mümkün.

Manyetik Folyo Nedir?

Manyetik folyo kelimesine alternatif olarak farklı birçok kullanım mevcut. Duyduğunuz zaman aşına olmanız adına bu isimlerden kısaca bahsetmek iyi olacaktır.

  • Tutkalsız folyo
  • Kendi kendine yapışan folyo
  • Manyetik kağıt
  • Mıknatıslı folyo

Bunlar; manyetik folyo için kullanılmakta olan farklı isimler olarak ele alınmaktadır ve en yaygın şekilde karşılaşacağınız tanımlar bunlar demek de doğru olacaktır.

Peki; nedir bu manyetik folyo?

Manyetik folyo bizim değişimiz ile Manyetix; ilk olarak bir reklam aracı olarak ele alınmış ve bu sebeple üretimi başlamıştır. Manyetix; %100 yerili üretim bir ürün olup, doğa ile uyumlu bir yapıdadır. Süreç içerisinde Manyetix için kullanım alanlarının çok daha geniş olabileceği fark edilmiş ve ev dekorasyon ürünleri de dahil olmak üzere birçok alanda kullanmak için uygun hale getirilmiştir.

Manyetix folyo;

  1. Kolay uygulama imkanı sunar,
  2. Eğitiminiz olmadan uygula yapmak için uygundur,
  3. Herhangi bir yapıştırıcı madde olmadan zemine tutunan,
  4. Tekrar kullanılması mümkün olan,
  5. Çıkarıldığı ve uygulandığı zeminde iz bırakmayan bir mıknatıslı folyodur.

Manyetik Folyo Tutkalla Mı Yapışır?

Manyetik folyo; duvardan tutun da cama kadar her alana tutunabilen bir üründür. Özelliği ise bir yapıştırıcı madde kullanılmadan kolay bir şekilde herhangi bir alana uygulanabiliyor olmasıdır. İçeriğinde bulunan özel formül sayesinde yüzeylere tutunuz. Bunun anlamı duvarda ya da camda kalabilmesi için ekstra bir yapıştırıcı, tutkal ya da çift taraflı banta ihtiyaç olmadığıdır.

Manyetik Folyo Tutkalla Mı Yapışır?

Manyetik Folyo Tutkalla Mı Yapışır?

Manyetix özel bir yapıda ve ihtiyaçlar sonucunda geliştirilmiş yapısı ile standart folyo kaplamaların tersine çok daha avantajlıdır. En önemli avantajlarından birisi de kullanıcının üzerinden ekonomik anlamda bir yük alıyor olmasıdır.

Kendi kendine yapışan folyo olması nedeniyle; uygulama sırasında sıvama yapılmasına, alanın kaplanmasına neden olacak zahmetli adımlar içermez. Özellikle sıvama işlemi oldukça ciddi bir işçilik gerektirmektedir. Böylesine ciddi bir adımı atlamak sizi işi bilen bir usta bulma zahmetinden kurtaracak ve maliyeti ciddi anlamda düşürecektir.

Manyetix; tutkalsız folyo özelliği ile uygulama yapılacağı alana mıknatıslı kağıt gibi tutunarak işlem kolaylığı sağlar. Herkesin manyetik folyo kullanarak; kolay bir şekilde, herhangi bir eğitim almadan, uygulama yapması ve ürünü sökerken bir iz bırakmaması mümkündür. Ürünü tek bir alana yapıştırarak kullanmak zorunda da değilsiniz; farklı alanlarda da tekrar kullanılabilir.

Manyetik Folyo Zemine Nasıl yapışır?

Manyetik folyo; zemine içeriğindeki özel maddeler sayesinde tutunarak yapışır. Herhangi bir ekstra ürün kullanmanız gerekmediği için de her an söküp farklı bir alanda kullanmanız mümkündür. Üstelik bu ürün çift taraflı baskı imkanı da sağladığı için cam alanlarda kullandığınız zaman iki taraflı kullanma imkanınız da olacaktır.

Ürünün üzerinde uygulama ya da sökme işlemi sonrasında; bant izi, buruşma ya da deformeler olmayacağı için tekrardan kullanmak da oldukça kolay olacaktır.  Ürünün nasıl uygulandığını merak edenler ve yapışma anını görmek isteyenler; uygulama videosunu buradan izleyebilir.

Manyetix; kullanıcılara rulo bir halde teslim edilir. Rulo olarak teslim edilmesinin nedeni kolay bir şekilde uygulanmasına imkan sağlamaktır. Ruloyu uygulamak istediğiniz alan içerisinde yavaşça aşağı doğru açmanız zemine yapışması yani tutunması için yeterli olacaktır.

İşlem saniyeler içerisinde gerçekleşir. Sökme işlemi ise çok daha kolaydır. Tekrardan rulo yaparak saklamanız bir sonraki kullanım için kolaylık sağlayacaktır. Ürünü ıslak mendiller ile silmemeniz de ömrünü uzatacaktır. Reklam panosu olarak, etkinliklerde, fuar alanlarında işinizi kolaylaştırmak adına tutkalsız folyoyu rahatlıkla kullanabilirsiniz. Manyetix; ev dekorasyonunuzun da vazgeçilmez bir parçası olacaktır, artık duvarlara delik açtım, ev sahibi ne der zamanlarını geride bırakacağınız bir ürün elinizin altında olacak.

Diğer Blog Yazıları