Manyetik Folyo Blog

Manyetik Folyo Maliyet Avantajı Sağlar

Sosyal yaşamda ve iş hayatında her geçen gün rekabetin daha aktif hale geldiği bir süreç içerisinde manyetik folyo, klasik folyonun önüne geçti diyebiliriz. Sürekli bir rekabet halindeyiz. Bu nedenle her harcamamızı hesap ederek ilerliyoruz. Özellikle pandemi dönemini ele alırsak; işimiz için harcadığımız her kuruş hem sosyal yaşantımızı hem de işimizin ayakta kalmasını etkiliyor. Bunu yaparken marka bilinirliği için ya da rakiplerimizin arasından sıyrılmak için atacağımız reklam adımlarına da dikkat etmemiz gerekiyor. Peki; bunun için ne yapmamız gerekli. Reklam ve promosyon sektöründe en fazla para harcanan ve en fazla maliyete neden olan ürünlerden birisi geleneksel folyodur. Bu durumu fark ettik ve manyetik folyo ile bu sektördeki gereksiz maliyetleri gidermek istedik. Amacımız daha uzun ömürlü ve daha basit bir folyo sistemi geliştirmekti.

Manyetik folyo; oldukça kolay uygulanan bir üründür. Hızlı bir şekilde uygulama sağlamasının yanı sıra maddi anlamda katkıları da ciddiye alınmalıdır. Geri dönüşüm yapılabilen bir ürün türüdür bu nedenle doğa ile uyum içindedir. Birçok anlamda klasik folyodan ayrılmaktadır. İnovatif bir yapısı vardır ve bu sayede yeni dünya üzerinde yerini bulabilmiştir. Uygulamasının nasıl yapıldığını merak ediyorsanız; detayları burada bulabilirsiniz.

Manyetik Folyo Kullanmanın Faydaları Nelerdir?

Manyetik folyo; kullanan kişiye birçok açıdan fayda sağlamaktadır. Bu faydalardan bahsetmemiz gerekirse;

 • Maddi anlamda katkı sağlar,
 • Uygulama kolaylığı sağlar,
 • Temizleme kolaylığı sağlar,
 • Zamandan tasarruf ettirir,
 • Saklanabilir,
 • Tekrar uygulanabilir,
 • Basitçe temizlenebilir,
 • Birçok yüzeye zahmetsizce uygulanır,
 • Bant, yapıştırıcı gerekmeden zemine uygulanır.

 

Manyetik Folyo Maliyet Avantajı Sağlar

Manyetik Folyo Maliyet Avantajı Sağlar

Manyetik Folyo Maliyet Üzerinde Etkili Midir?

Manyetik folyo; bütün faydalarının kolay uygulanabilir olması sayesinde sağlamaktadır. Bant, yapıştırıcı bir ürün ve çivi, zımba gibi yan ürünler gerektirmemesi; zemine iyi bir şekilde tutunması ve birçok zemine uygulanması gibi detaylar sayesinde maliyet üzerinde etkili olmaktadır.

Peki; manyetik folyo maliyet üzerinde nasıl etkili olabilmektedir?

 • Klasik folyo uygulamak için bir ekibe ihtiyacınız vardır. Profesyonel ekip gelir; önce ölçü alır, sonra tasarımı uygulanacak alana göre ayarlar, sonra gelip tasarımı uygular. Profesyonel ekibe bu adımların hepsi için ücret ödersiniz. Oysaki bu adımların hepsini manyetik folyo ile siz yapabilirsiniz. Bir eğitim almanız ya da ekip kurmanız gerekmeden basit bir şekilde uygulama yapabilirsiniz.
 • Tasarım uygulandıktan sonra sıkıldınız ya da tasarım ile işiniz bitti diyelim. Bu aşamada; tasarımın çıkması için bir ekip, tasarımın çıkarken verdiği zararları gidermek için de bir ekip ihtiyacınız var demektir. Bu size 2. ve 3. masrafı arka arkaya getirecektir. Bir indirim döneminde indirimi duyurmak için bir tasarım istediğinizi düşünürsek; sizce bu kadar gider ile elde ettiğiniz karın size bir yardımı olacak mıdır. Tutkalsız folyo ise yine bir ekip olmadan kolayca sökülebilir.
 • Diyelim ki tasarım beklediğiniz gibi durmada, sökmek ve diğer vitrine taşımak istiyorsunuz ya da başka bir duvarda olmasına karar verdiniz. İşte bu ciddi anlamda bir kader anıdır çünkü ya klasik folyo orada kalacak ya da siz yukardaki ilk iki adımda bahsettiğimiz giderlere yeniden katlanacak ve tasarımı taşıyacaksınız. Oysa Manyetix; defalarca tasarımınızın yerini değiştirmenize olanak sağlar ve bunu yaparken hiçbir alanda iz bırakmaz. Tekrar tekrar kullanılabilir olması size 1 sene içerisinde istediğiniz zaman tasarımı kullanma imkanı verir. Ancak klasik folyo söküldüğü andan itibaren artık tekrar kullanılması mümkün değildir.

Ürünün tekrar tekrar kullanılması, ekip gerektirmemesi ve zemine zarar vermemesi birçok giderin defterinizden silinmesine yardımcı olmaktadır. Sadece iş anlamında değil evinizde de manyetik folyo bir dekorasyon ürünü olarak kullanılabilir. Özellikle kiracıysanız; dekorasyon dokunuşları yaparken dikkatli olmanız gerekecektir. Ev sahipleri genel olarak bir çivi izi dahi görmek istemezler. Evlerini size boyatıp verdikleri için duvarlarda delikler, bant izleri onları mutlu etmez ve bu durum direkt olarak sizin depozitonuza yansır. Bir ev boyatmak 2000 TL’den başlarken, kimse bir folyo ile evini güzelleştirmeyi göze almaz.

Oysa yaşam alanlarınız sizin için değerli ve orada huzur bulmalısınız. Kendinizden bir şeyler katmak istediğiniz evinize zarar vermeyecek ve size maliyetler çıkarmayacak tutkalsız folyo ile güzel bir ev dekorasyonuna zahmetsiz bir şekilde kavuşabilir, gittiğiniz yere bu dekorasyon detayını da yanınızda götürebilirsiniz.

Tutkalsız folyo ciddi bir maliyet düşürücüdür. Reklam sektöründe, markaların gelişmesinde ciddi katkıları olacaktır.

 

Diğer Blog Yazıları