Manyetik Folyo Blog

Manyetik Folyo Kullanmak İçin 5 Neden

Manyetik folyo bizim için bir maceraydı. Müşterimizin bir isteği ile sektördeki büyük bir boşluğu fark ettik ve ciddi bir maliyetin ortadan kaldırılması için gerekli adımları attık. Manyetix adında tutkalsız folyo formunda bir ürün üretmeyi başardık ve pek çok alanda da kullanılabilecek bir şekilde geliştirdik. İnovatif bir üretmenin mutluluğunu yaşarken; bu ürün nerelerde kullanılabilir, hangi sektörlerde ve sosyal yaşamda hangi alanlarda bize yardımcı olup, boşlukları kapatabilir araştırdık. Manyetik folyo; yaptığımız geliştirmeler sayesinde şu anda hayatınızın birçok alanında kullanılmaya hazır bir ürün. Bu konuda geliştirdiğimiz ürünleri buradan inceleyebilirsiniz.

Manyetik Folyo Nasıl Uygulanır?

Manyetik folyo; en basit tanımı ile zeminlere kolayca tutunan ve hızlı bir şekilde sökülerek arkasında iz bırakmayan bir ürün.

Peki; biz manyetik folyoyu nasıl uygulayabiliriz;

 • Manyetik folyo uygulamak için bir profesyonele ihtiyacınız yoktur, büyük parça bir ürün almanız halinde belki birinin size yardım etmesi gerekebilir ancak bu kişinin de profesyonel olmasına gerek yoktur.
 • Ürünü yapıştırmak için bir materyal gerekmez. Etrafına bant çektiğiniz folyoları, yapıştırmak için kuvvetli yapıştırıcılar aldığınız folyoları unutun. Bu ürünü sadece yapıştırmak istediğiniz zemine yavaşça açarak oturtmanız yeterli. Sonrasında ürün direkt olarak zemine yapışmış olacaktır. Uygulama ile ilgili detayları öğrenmek isterseniz; buradan uygulamayı görebilirsiniz.
 • İstediğiniz her zemine uygulama yapmanız mümkündür. Demir, MDF, mermer, fayans, cam fark etmeksizin ürün alana tutunacak ve düşmeyecektir.
Manyetik Folyo Kullanmak İçin 5 Neden

Manyetik Folyo Kullanmak İçin 5 Neden

Manyetik Folyo Kullanmak İçin Nedenler

Biz manyetik folyo olan Manyetix’i üretirken; biri neden bu folyoyu kullansın dedik ve hayatımızda nedenlerini sonuçlarını deneyimledik. Deneyimlerimiz sonucunda hem iş hayatında hem de sosyal yaşamda tutkalsız folyo kullanmanın birçok artılarını gördük. Manyetik folyo kullanmanız için size birçok neden sayabiliriz ancak bunlardan 5 tanesini sizin için derledik.

 1. Kolay uygulanır
  Kolay uygulama sosyal yaşamda çok önemli olmasa da özellikle iş hayatında oldukça önemli bir kazanç sağlıyor. Bir markanız olduğunu düşünün ve kampanya dönemine hazırlanıyorsunuz. Bu süreç içerisinde birçok tasarım yaptırırsınız. Bu tasarımlara para verilir, tasarımlar vitrininizde ya da bir duvarda sergilenecektir. Yapıştırılması ya da çerçevelenmesi gerekmektedir. Çerçeve içerisinde duyurular en kolayıdır ancak yine de duvara bir zarar verme söz konusudur. Camlara yapacağınız geleneksel folyo tasarımlar ise en maliyetli olanıdır. Bir ekip ile çalışmanız ve bunun için bir gününüzü ayarlamanız gerekir. Aynı işlemi kampanya bittiğinde tekrarlamanız gerekir ve tasarımalarınızı tekrar kullanmanız mümkün değildir. Çünkü sökerken çöp olur. Oysa manyetik folyo tasarımı bir ekip olmadan kolayca uygulamanız mümkündür. Sökerken zarar görmediği için farklı bir kampanyada yeniden kullanmanız mümkündür.
 2. Uygulanırken ve sökerken zemin zarar görmez
  Standart folyo; uygulama sırasında zemine zarar verir ve sökerken de zemine daha da zarar vermenin yanı sıra bozulduğu için tekrar kullanılamaz. Ancak manyetik folyo hiçbir yüzeye zarar vermeden sadece zemine tutunur. Bu sayede cam çizikleri, bant izleri, duvarlarda delikler gibi sonuçlara katlanmanız gerekmez.
 3. Birçok zemine uygulamak mümkündür
  Her zemine rahatlıkla uygulanabilir. Bunun nedeni tutunma gücüne sahip olmasıdır. Yapıştırmanız ya da çivi kullanmanız gerekmez. Fayans, cam, duvar, tahta, metal gibi alanlarda hiçbir ürün kullanmadan uygulama yapabilirsiniz.
 4. Tekrar kullanılabilecek şekilde üretilmiştir
  Standart folyoları sadece bir kere kullanabilirsiniz. Söküldüğü andan itibaren artık yapışma özelliği biter ve çoğu zaman zarar verilerek çıkarıldığı için yapışsa dahi kullanılamaz ya da saklamak mümkün olmaz. Manyetik folyo; ürünün tekrar tekrar kullanılmasına izin veren bir yapıdadır. Tutunma gücünü uzun süre korur. Tekrar kullanılabilir ve saklanabilir.
 5. Ev dekorasyonundan, konserlere kadar birçok etkinlikte kullanmak mümkündür
  1 sene içerisinde onlarca fuar gezdiğinizi düşünün. Her fuar için yeniden folyo tasarlatırsanız bu ciddi bir maliyet anlamına gelecektir. Oysa sadece bir kere manyetik folyo ile standınızda kullanacağınız tasarımları hazırlayabilir ve sıkılana kadar bu tasarımları kullanabilirsiniz. Evinizin duvarlarında duvar kağıdı gibi ya da çalışma odalarınızda planlama aracı gibi kullanmanız da mümkün.

  Bir okulun duvarlarında çizim yapılması için bir ofiste hatırlatılacak bir pano niteliğinde de kullanabilirsiniz.

  Küçük tasarımların bir araya getirildiği çok daha yaratıcı tasarımlar da oluşturmanız mümkün. Yani söz konusu Manyetix ise sınır sizsiniz. Şeffaf, çift taraflı ve özel baskılı olarak üretilebilen manyetik folyo her anlamda kullanıcısının arkasını kollar.

Diğer Blog Yazıları