Manyetik Folyo Blog

Manyetik Folyo ile Ev Dekorasyonu

Manyetik folyo ile evinizin özgür bir dekorasyonu olabilir. Hepimizin evine beğenerek aldığı o güzel tabloları ya da yapıştırılan posterleri hatırlıyorsunuz değil mi? Peki; sonra ne oldu, günün sonunda delinmiş ve yıpranmış duvarlar ile baş başa kalmadık mı? Beğendiğimiz bir posteri dolabımızın üzerine yapıştırırız ve sonrasında sökerken o dolap artık eski dolap değildir. Oysa ki amacımız sadece yaşadığımız alanı daha güzel hale getirmektir. Bir diğer sorun da yapıştırdığımız yerden bu dekorasyon folyolarını kaldırıp farklı bir yerde kullanamıyor oluşumuzdur. Manyetik folyo ile standart folyo arasındaki en önemli farklardan birisidir ancak hayat kurtarır.

Standart folyoları dekorasyon içerisinde kullanmak istersek, çerçeveletmemiz gerekir, yapıştırmamız gerekir ya da çivileyerek bir yere sabitleriz ancak sonrasında nereye götürürsek götürelim; ilk tercih ettiğimiz yerde iz bırakacaktır. Bu nedenle bir nevi tercihlerimize mahkum oluruz.

Oysa manyetik folyo kullanmak çok daha kolaydır. Farklı alanlarda bu folyoları kullanabilir, sıkıldığımızda kullandığımız zemine zarar vermeden kaldırabiliriz. Uygulaması kolay olduğu için özel bir vakit ayarlamamız gerekmez. Bu gün mutfak dolabının üzerinde yarın banyo duvarında, ertesi gün koridorda kullanabiliriz.

Manyetik Folyo Dekorasyon İçin Kullanılabilir Mi?

Folyo denince genel olarak standart folyolar akla geliyor. Sadece zemin kaplanan, dolap kaplanan ya da duvara yapıştılan ancak sökerken büyük maliyetlere neden olan standart folyolar yavaş yavaş kullanıcının ilgisini kaybediyor diyebiliriz.

Manyetik folyo ürünleri biraz tanıyorsanız; Manyetix bünyesinde olan dekorasyon ürünlerini incelemek için kategorileri gezebilirsiniz. Özellikle doğa ve manzara aşıkları; buradan ürünlere ulaşabilir.

Manyetik folyo ev dekorasyonun da kullanılır mı; evet?

 • Kolay bir şekilde istediğiniz birçok yüzeye uygulamanız mümkündür.
 • Dekorasyon sabit bir şey değildir insanın canı sıkıldıkça değiştirdiğini düşünürsek bazen astığınız tabloyu görmek istemeyebilirsiniz. Standart bir folyoyu yapıştırdığı yerden çıkardığınızda zemin bozulacağı için bunu yapamazsınız ancak tutkalsız folyo sayesinde istediğiniz zaman dekorasyon ürününüzü zemine zarar vermeden kaldırabilirsiniz.
 • Tekrar tekrar manyetik folyoyu kullanmanız mümkündür. Bu nedenle tekrar kullanmak istemeniz halinde tutkalsız folyo; aynı yere ya da farklı bir alana rahat bir şekilde uygulanabilecektir.
 • Manyetik kağıt; kendi tasarımınızı yapma imkanı sağladığı için istediğiniz her türlü baskıyı yapabilirsiniz. Cam alanlarda ise çift taraflı baskı kullanarak arkada kötü bir görüntü oluşmasının önüne geçebilirsiniz.
Manyetik Levha Dekorasyon İçin Kullanılabilir Mi?

Manyetik Levha Dekorasyon İçin Kullanılabilir Mi?

Manyetik Folyo ile Ev Dekorasyonu

Tutkalsız folyo; kolay bir şekilde uygulama imkanı verdiği için ev dekorasyonunda oynama yapmaya imkan sağlar. Mesela; çocuk odası için güzel bir duvar kağıdı buldunuz. Bu duvar kağıdını duvara yapıştırmanız gerekmektedir. Çocuğun odasını değiştirmek isteseniz; duvarın size çıkaracağı maliyet aklınıza gelir ve bu fikirden vaz geçersiniz. Çocuğunuz bebeklik çağından çıkmasına rağmen hala 4 yaşındaki çocuk odası duvarları ile yaşamak zorunda kalabilir.

Manyetik folyo; sizi gereksiz maliyetten, tek kullanımlık zevklerden uzak tutmaktadır. Siz çocuğunuz büyürken görmek istediğiniz duvar kağıdını kendin tasarla seçeneği ile hazırlayabilir, ardından küçücük bir video izleyerek (buradan) kolayca uygulayabilirsiniz. Çocuğunuzun odasını değiştirmek istediğinizde ise kolayca sadece bir ucundan çekerek çıkarmanız mümkün olacaktır. Üstelik bu ürünü saklayabilir ve tekrar kullanabilirsiniz. Duvarınız hem takarken hem de çıkarırken zarar görmez.

Manyetik folyo;

 • Çocuk odasında,
 • Çalışma odasında,
 • Mutfakta,
 • Dolapların üzerinde,
 • Duvarlarda rahatlıkla kullanılabilir.

Küçük tablolar gibi kullanabileceğiniz gibi bunun yanı sıra büyük parçalar halinde bir duvarı kaplayacak şekilde de kullanmanız mümkündür. Büyük parçalar kullandığınızda da  yapıştırıcı bir madde kullanmanıza gerek yoktur. Tutkalsız folyo zemine hızlı bir şekilde tutunur ve bu sayede herhangi bir aracıya ihtiyaç duymadan duvarda kalmaya devam eder.

Evinizde manyetik folyo bir ürün kullanmanız sadece dekoratif anlamda değil aynı zamanda maliyet bakımından da karlı olmanızı sağlayacaktır. Standart folyo ile manyetik folyo birçok anlamda birbirinden ayrılmaktadır.

Manyetik folyo, standart folyo gibi;

 • Zemine zarar vermez,
 • Uygulamak için tutkal, çivi ve benzer bir ürün gerektirmez,
 • Uygulanan alandan çıkarmak zor olmaz,
 • Uygulanan alanda izler ve lekeler bırakmaz,
 • Tek kullanımlık değildir,
 • Tek bir yerde kullanmak zorunda bırakmaz,
 • Tek kullanımlık olmadığı için çevre dostudur ve geri dönüştürülebilir bir yapıdadır.

Bütün bu farklar maddi anlamda size kazandıracağı artıklar olarak da ele alınabilir.

 

 

Diğer Blog Yazıları